Firma Kährs je jedním z předních evropských výrobců parket a dřevěných podlah. Od samého počátku její historie v roce 1857 ve švédském Nybro je pravé dřevo a vysoká kvalita jeho zpracování základním kamenem firmy AB Gustaf Kähr. V té době se vyráběly převážně takové výrobky jako kolovraty, kdežto od počátku 20. století se výroba zaměřuje na hračky, nábytek a později i na dveře.

V roce 1935 získala třetí generace rodu Gustafa Kähra patent č. 90223 na vrstvené dřevěné desky a udělení tohoto patentu se stalo východiskem pro hlavní patenty na podlahy. Ty se firmě povedlo získat v roce 1941. Od té doby se hlavní výrobní náplní postupně stávaly primárně podlahy parketové.

V roce 1993, po uplynutí řady let vysoce kvalitní práce, byla firma Kährs certifikována podle ISO 9001. Stala se tak vůbec prvním výrobcem dřevěných parket na světě, který toto ocenění získal.

V roce 1997 se pozornost, kterou společnost věnuje ochraně životního prostředí, dočkala ocenění certifikací podle ISO 14001 a registrací podle EMAS.

V roce 2001 byla společnost Kährs opět první, tentokrát v zavedení Woodloc spoje pro vícevrstvé parkety. Tento výrobek je výsledkem revolučního myšlení v oblasti parketových podlah.

Dnes má skupina Kährs svoji vlastní výrobu podlah a vlastní pily na pěti místech ve Švédsku a na jednom místě v Norsku. V 10 zemích má Kährs prodejny a kanceláře a v cca 30 dalších zemích obchodní zástupce a dovozce. Koncern aktuálně má více jak 2 100 zaměstnanců.

Společnost Kährs v Nybro vlastnila po pět generací rodina Kähr, až do roku 1982, kdy byla prodána. Současným vlastníkem je společnost Nybron Flooring International Corp., se sídlem v St. Margrethen, Švýcarsko.

Kontaktujte nás,

my Vám rádi zdarma poradíme a vybereme s Vámi vzorek podle vašich představ.
Zajistíme pro Vás materiál i odbornou pokládku.

+420 603 778 615