Jedná se o celomasivní dřevěné parkety v různých rozměrech a šířkách. Nejtypičtějším rozměrem je rozměr 70x490mm. Stále větší oblibu si získávají také Exotické dřevěné podlahy působící velmi exklusivně, díky svému ojedinělému vzhledu. Dodávají se buď jako masivní parkety, nebo jako průmyslové mozaiky. Pokud je Váš vkus zaměřen ta tyto podlahoviny, najdeme pro Vás to nejlepší řešení.

Parkety jsou velice frekventovanou podlahovou krytinou. Najdeme je jako perspektivní volbu v novostavbách, ale ještě častěji se majitelé starších bytů a domů pouští do obnovování původních parketových podlah.

Důvodů lze najít hned několik, přičemž na prvním místě stojí finanční stránka. I staré a špinavé parkety se za příznivou cenu mohou proměnit v krásnou podlahu. Jak probíhá renovace parket? Jak často je nutná a jaké další detaily můžeme na parketách poopravit a jak?

Možnosti povrchových úprav

Nejčastěji se používá lakování, olejování nebo voskový olej. Nejuniverzálnějším typem úpravy je lakování. Na rozdíl od voskovaných povrchů se nemusíme bát různých skvrn, které by mohla zanechat například kapka vody. Lakované parkety těmto drobným nehodám odolávají a mohou se používat i v kuchyních. Barvu parket lze ovlivnit použitím speciálních mořidel, které dodávají třeba mahagonový odstín.Nejoblíbenější variantou ale zůstává přirozená barva parkety po obroušení a její přelakování nebo jiná povrchová úprava.

Renovace parketové podlahy

téma, se kterým se setkáváme poměrně často. Záleží především na tom, v jakém stavu podlaha je a jakým způsobem o ní pečujeme. Častější renovaci vyžadují namáhané parketové podlahy například v kancelářích nebo jiných komerčních prostorách. Zde může renovace probíhat dokonce už po pěti letech. Při běžné údržbě doporučovanými prostředky, které nemají vliv na vymývání laku nebo vosku, se podlaha renovuje cca každých 15 až 20 let.

Kontaktujte nás,

my Vám rádi zdarma poradíme a vybereme s Vámi vzorek podle vašich představ.
Zajistíme pro Vás materiál i odbornou pokládku.

+420 603 778 615