Kousek exotické dálky si můžete pořídit i domů. Stačí si zakoupit podlahu z exotických dřevin. Většinou se k nám dováží z Afriky, Jižní Ameriky a Asie. Vyrábějí se masivní nebo vícevrstvé. Dřevo, které se používá k výrobě podlahy má odlišné vlastnosti než to, které je určeno na výrobu nábytku.

Velkou výhodou je její větší tvarová stálost, odolnost, vyšší tvrdost a dlouhá životnost. Exotické podlahy jsou vhodné na výrobu parket. Mají zajímavé barvy a vytvářejí dojem luxusu.

Do módy vstupují tzv. kantovky, jinak řečeno průmyslové mozaiky.

Bambus

Bambusové dřevo, pocházející z jihovýchodní Asie a Oceánie, nás zaujme svou nezaměnitelnou strukturou a jantarovou barvou, kterou díky tepelnému zpracování můžeme změnit. Získáváme ho z velkých, dutých, dřevěných lodyh trávy dosahující někdy až 30cm v průměru a 40m na výšku.

Formáty: 15 x 96 x 960 mm, 15 x 120 x 960 mm

Odstíny: přírodní vertikální, přírodní horizontální, karamel vertikální

Doussie

Doussie je dřevina s nezaměnitelným teplým vzhledem a výjimečnými technickými vlastnostmi, převážně stabilitou. Charakter a eleganci místnosti dokáže zdůraznit jedinečných vzhled vzorkovaného podkladu toho dřeva. Další předností je nízká tendence dřeva k sesychání a praskání díky nevelkých hodnotám sesychání tangenciálním a radikálním směrem. Dřevo se dá použít i bez ochranného nátěru, jelikož je odolné vůči látkám s nepříznivými účinky, po rozlité kávě či čaji nezůstávají skvrnky. V místnosti jsou příznivější mikroklimatické podmínky díky otevřené struktuře, která umožňuje dřevu „dýchat“, a tak dochází k výměně vlhkosti se vzduchem.

Formáty: DOUSSIE Prestige, Elegance, Style 14 x 90 x 450-900 mm

Tauri

Tauri, pocházející z Jižní Ameriky, je světlé dřevo s vlastnostmi dubu a se specifickou vůní. Díky estetickým hodnotám a hlavně rozměrové stabilitě se tauri využívá hlavně k výrobě podlahových krytin.

Formáty: TAUARI Elegance 15 x 90 x 450-1200 mm

Dřevo každého z těchto stromů má své specifické vlastnosti, a proto se hodí k odlišný účelům a pro instalaci do jiných podmínek. Výběr materiálu masivní dřevěné podlahy je proto nanejvýš vhodné konzultovat s odborníkem.

Kontaktujte nás,

my Vám rádi zdarma poradíme a vybereme s Vámi vzorek podle vašich představ.
Zajistíme pro Vás materiál i odbornou pokládku.

+420 603 778 615