Podlahy HLADKÝ Vám nabízí Laminátové podlahy které patří v současnosti k nejvyhledávanějším podlahovým krytinám. Řadí se mezi plovoucí podlahy. Mohou to být HDF desky, které na sobě mají buď dekorativní papír, nebo přímý tisk tzv. direct print. Laminátové podlahy Vám nabízí širokou škálu dekorů, které výborně imitují jak dlažbu a kámen, tak i dřevenou podlahu. Další neodmyslitelnou výhodou laminátu je tvrdost materiálu a jeho cenová dostupnost.

Laminátové plovoucí podlahy jsou vícevrstvé podlahové krytiny. Jsou k dostání v širokém sortimentu povrchových struktur a dekorů. Zvláště je třeba zdůraznit odolné speciální povrchové úpravy, díky nimž jsou laminátové plovoucí podlahy obzvláště odolné vůči poškrábání.

Nejvhodnější místa pro pokládku této podlahy je obývací pokoj, chodba či další obytné místnosti. Nedoporučujeme laminátové podlahy dávat do prostor, jako např. kuchyně, koupelny, kde hrozí kontakt s vodou. Následkem tohoto kontaktu by mohlo dojít k tzv. bobtnání tím pádem poničení podlahy… “ Laminát s vodou není kamarád “

O laminátových podlahách

Laminátová podlaha patří mezi nejrozšířenější podlahové krytiny používané v rodinných domech, bytech nebo prodejen. Zásluhu na tom má i nízká pořizovací cena. Předností kvality laminátové podlahy patří rychlá a snadná montáž, odolnost vůči zátěži, otěru, barevná stálost, snadná údržba a hygieničnost. Podlahy HLADKÝ VáS následně seznámí a předsaví nejkvalitnější výrobce a kolekce laminátových podlah.

Dřevo a moderní design

Laminátová podlaha původně vznikla jako levnější náhražka dřevěných podlah. Postupem času však nabídla více možností díky změnám v oblasti kvality, povrchové úpravy i způsobu kladení. U laminátové podlahy už nejsme limitováni vzhledem dřeva v přírodních barvách. V sortimentu na světovém trhu jsou zastoupeny různé barvy, struktury a vzory. Inovativní technologie ještě více zvýraznily krásu dřeva.

Kromě klasických nebo rustikálních dezénů evropských a exotických dřevin jsou na výběr mořené verze v odstínu šedá, modrá, zelená, lososová či červená.

Moderní laminátová podlaha je jako chameleón. Dokáže imitovat vzhled mramoru, korku, kamene i kovu. Záleží jen na Vás jaký dekor laminátové podlahy si vyberete.

Výrobci laminátových podlah nabízejí různé vzory, ale můžete si také vyskládat různé obrazce, kombinovat struktury, barvy nebo si nechat vyrobit i vlastní motiv s pomocí digitálního tisku.

Cena vs. technologie výroby.

Při nákupu laminátové podlahy se určitě setkáte s různou cenovou relací. Cenu ovlivňuje nosná vrstva laminátových podlah, kterou může být HDF (vláknitá deska s vysokou hustotou) nebo MDF deska (středně hustá vláknitá deska) i způsob výroby. Kvalitnější a dražší podlahy jsou vyrobeny vysokotlakou technologií HPL a CPL, méně kvalitní jsou vyrobeny technologií DPL. Rozdíl je viditelný na řezu, vysokotlaké lamináty mají viditelnou tmavou, téměř třímilimetrovou vrstvu laminátu. U DPL podlah probíhá technologie lisování v jednom kroku.

Dekorační papír se přímo nanese na nosnou desku a následně se překryje ochrannou vrstvou. Laminátová podlaha vyrobená touto technologií je levnější a vhodná pro málo a středně zatěžované místnosti. Technologie výroby HPL znamená, že laminát je lisovaný pod vysokým tlakem ve dvou stupních. Nejprve se slisují několik ochranných transparentních vrstev s dekoračním papírem a ty se pak nalepí na nosnou desku. Takové laminátové podlahy jsou sice dražší, ale i vydrží i vysokou zátěž. CPLpředstavuje speciální postup přímé laminace s více ochrannými vrstvami.

Hladká údržba

Laminátová podlaha má povrchovou vrstvu z melaminové pryskyřice a laku. Díky tomu je povrch hladkýa bez pórů, takže výborně odolává nečistotám a prachu. Největším nepřítelem laminátu je však voda a vysoká vlhkost, proto je třeba podlahu udržovat suchým způsobem – vysávat, zametat a čas od času přetřít vlhkým hadrem.

Pro co nejdelší zachování kvality laminátové podlahy je vhodné znát a dodržovat určitá pravidla. Optimální vlhkost v místnosti se má pohybovat mezi 5065%. Vrchní vrstvu podlahy mohou poškoditdrobné abrazivní nečistoty (štěrk, kamínky). Zabráníte tomu, pokud ve vstupních prostorách zřídíte tzv.. čistící zóny s použitím rohožek a koberečků. Rozlité tekutiny okamžitě otřete a na čištění nikdy nepoužívejte abrazivní prostředky ani drátěnky a drsné houbičky. Na laminát nejsou vhodné voskya politury, protože na povrchu vytvářejí matný film. Poškozenou laminátovou podlahu je možné renovovat jen výměnou celých spojovacích dílců.

Jak vybírat laminátovou podlahu?

Při výběru vhodné laminátové podlahy je třeba si uvědomit, do jakého prostoru ji dáváme a jaké zátěži bude vystavena. Pozorně si všímejte informace, které uvádí výrobce na obalu. Podle míry zátěže se laminátové podlahy dělí do tříd 21, 22, 23 pro bytové účely a třídy 31, 32, 33 pro komerční účely. Kromě číselného údaje se můžete orientovat i podle ikonek, díky kterým snadno zjistíte, zda je podlaha vhodná do málo, středně nebo silně zatěžovaného prostoru. Všímejte si také údaje o oděruvzdornosti, což je schopnost odolávat mechanickému tření. Na obalu se může uvádět ve spodní (IP), střední (AT) nebo vrchní (FP) hranici oděruvzdornosti. Například IP 7.000 znamená oděruvzdornost nejméně 7.000 a více, ale označení FP 10.000 znamená zátěž maximální a menší. Moderní výrobní postupy udělali z laminátu materiál vhodný do každé místnosti v bytě. Speciálně upravený typ dokonce můžeme uložit do koupelny nebo sauny.

„Click systém“

Rychlý a efektivní způsob montáže. Díky click systému již není nutné laminátovou podlahu spojovat lepením. V případě potřeby nebo poškození ji můžeme rozebírat a znovu skládat. Laminátová podlaha se díky malé tloušťce může použít i pod podlahové vytápění, všímejte si označení na obalu. Výrobci ve snaze napodobit vzhled dřeva přicházejí s takovými novinkami, jako jsou spáry ve tvaru V, které imitují palubkové podlahy, různé šířky desek kombinované v jedné podlaze či dílce ve tvaru čtverců.

Kontaktujte nás,

my Vám rádi zdarma poradíme a vybereme s Vámi vzorek podle vašich představ.
Zajistíme pro Vás materiál i odbornou pokládku.

+420 603 778 615

Egger – laminátové podlahy

Podlahy HLADKÝ Vám nabízí novou kolekcí laminátových podlah EGGER BASIC 2013. Nová kolekce je dostupná na českém trhu od listopadu 2012. „S kolekcí BASIC se dostáváte na poznávací cestu do nového světa bydlení“. Tak zní motto této nové kolekce. Neváhejte nás kontaktovat rádi Vás s touto novou kolekcí seznámíme v prostorách vzorkovny. Podlahy EGGER jsou …

Zobrazit více

Egger – Laneo

EGGER LANEO – je více než laminátová podlaha. Tento produkt se dají charakterizovat čtyřmi slovy: tichy, teplý, měkký a robusní. Podlahy HLADKÝ Vám nabízí kvalitní kolekci podlah EGGER LANEO je určena zákazníkům, kteří hledají podlahu s výjimečnými vlastnostmi za příznivou cenu. EGGER LANEO je plovoucí podlaha s korkovou technologií. Vysoká HDF deska je z obou …

Zobrazit více

Quick Step

Kvalitní Laminátové podlahy QUICK STEP mohou být Vašim výběrem. Barvy a dekor podlahy může ovlivnit náladu vašeho interiéru. Proto je výběr správné barevné kombinace a dekoru velmi důležitý. Prostor, barvy a světlo se navzájem značně ovlivňují. Odstín podlahy, stěn a stropu nás významně ovlivní při vnímání prostoru. Můžete tak ovlivnit velikost místnosti, to zda bude …

Zobrazit více

Berry floor

Podlahy HLADKÝ Vám také nabízí jedinečné laminátové podlahy BERRY FLOOR jsou velice oblíbené díky svému modernímu a nadčasovému designu. A proto jsme přesvědčeni, že zde objevíte podlahu, která bude přesně odpovídat Vašim představám. Můžete si vybrat z 13 odlišných kolekcí, z více než 150 rozdílných dekorů, které jsou navrženy pro ty nejnáročnější. Důkazem toho není …

Zobrazit více